IV HRVATSKA NOGOMETNA LIGA-ZAPAD

26.kolo: Nehaj furiozno, a Otočac sa mršavim bodom i novim trenerom;

NEHAJ – HALUBJAN 4:0 (2:0)

Senj- Stadion pod Nehajem. Gledatelja: 150.Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 1:0 Tomac (17), 2:0 Prizmić (29), 3:0 Rubčić (68), 4:0 Pejanović (80)

NEHAJ: Baričević, Pejanović, Rončević, Prizmić, Ćaćić, Prpić (od 84.min. Svast), Pejić (od 73.min. Hodak), Rubčić, Tomac (od 63.min. Ajdini), Prizmić (od 60.min. Lopac), Hajdini (od 75.min. Krmpotić);
Trener: Nehajev Svast;
HALUBJAN: Kukić, Bedenik, Stanić (od 83.min. Bilić), Srok, Inić, Simčić, Zeko (od 70.min. Mujkanović), Katić, Begić, Juničić (od 84.min. Kovačić), Majetić;

Trener: Mihael Majetić;

Žuti kartoni: Prpić(Nehaj), Stanić,Juničić,Inić,Bedenik(Halubjan);
Igrač utakmice: Lucijan Tomac(Nehaj);

Od Rovinja koji je u ovom kolu doživio rezultatski brodolom na Čavlima Nehaj ne zna za poraz. Neriješeni rezultati protiv Cresa i Vinodola, a pobjede protiv Vihora,Uljanika i Halubjana svrstavaju Nehaj među najbolje klubove u ovoj regiji. Da nije bilo povreda u uskočkim redovima vjerojatno bi prvenstvena ljestvica drugačije izgledala,a borba za vrh prvenstvene ljestvice ne bi bila nezanimljiva. U ovoj utakmici nije bilo dvojbe oko pobjednika. Gostujuća momčad je svega dva puta ozbiljnije zaprijetila domaćem vrataru Baričeviću koji je rutinski riješio ovu situaciju. Sve drugo je bilo na strani domaćina. Četiri prekrasna pogodka i bezbroj odličnih akcija, tako da su gledatelji uživali u rapsodiji domaćih nogometaša. Nije bilo slabog mjesta u momčadi, tako da je na kraju utakmice teško bilo proglasiti igrača utakmice. Međutim, potez Tomca u 17.minuti i pogodak sa tridesetak metara je prevagnuo, ali također nekoliko odličnih reakcija ovog brzonogog napadača su pomogli u donošenju odluke. U 29.minuti do izražaja dolazi talentirani Matej Prizmić nakon akcije Tomca i Hajdinija i povećava prednost domaćina. Domaća momčad nije realizirala nekoliko izrazitih prigoda, ali se Deni Rubčić u 68.minuti pobrinuo za nesvakidašnji događaj, gdje je direktno iz kornera pogodio mrežu Kukića, koji je nekoliko puta odlično reagirao, ali ovaj put je samo pogledom ispratio ulazak lopte u mrežu. U 80.minuti izvanredan potez Domagoja Pejanovića. Nanizao je  nekoliko gostujućih igrača,a zatim odličnim udarcem sa dvadesetak metara iskosa sa desne strane pogodio lijevu stativu vratara Kukića, od koje se lopta odbila u mrežu. Sada Nehaju dolazi “utakmica istine” protiv Orijenta u idućem kolu. Dosada su opravdanje bile povrede i kartoni, ali sada im se u momčad vraća Vukelić pa sada mogu pokazati svoju vrijednost na Krimeji.

OTOČAC – CRES 1:1 (1:0)

Otočac-Gradski stadion. Gledatelja: 100 ,   Sudac: Paolo Jakovašić (Opatija);

Strijelci: 1:0 Vuković (12), 1:1 Cianci (85-11m)

OTOČAC: Krznarić, Benčić (64 Špoljarić), Draženović, Rudelić, Banić, Bunjevčević, Ostović, Vuković, Krznarić (81 Smolčić), Čurčić, Orešković;

CRES: Zmajla, Bećar (62 Nikolić), A. Zubović, Cianci, Jusufi (33 T. Zubović), Žarić, Brnić, Crnovšanin, Babić, Omerović, Kučinić

Žuti kartoni: Bunjevčević,Orešković,Smolčić(Otočac), Bećar,Nikolić(Cres);

Igrač utakmice: Alen Vuković (Otočac);

U očekivanju novog trenera Otočac je stigao do jednog boda, iako je pet minuta imao trobod u rukama koji bi ih smjestio za dva mjesta više na prvenstvenoj ljestvici i osigurao mirnije dane pred nastavkom prvenstva. Već u 12. minuti najbolji domaći igrač Vuković dovodi domaćina u prednost i činilo se da su ovo bodovi spasa, ali tako nije mislio sudac Jakovašić koji u 85.minuti dosuđuje kazneni udarac za gostujuću momčad kojeg je Cinaci uspješno realizirao, poslije čega domaćin ima velike zamjerke na suđenje, a gosti odlaze na otok sa jednim bodom i brojnim primjedbama. Ostaje da vidimo hoće li imenovanje prof. Darka Vukića iz Gospića za trenera u četiri naredne presudne utakmice osigurati opstanak Otočca u ovom rangu natjecanja, koji za ovu situaciju mogu zahvaliti “političkim igricama” oko kluba koji ima šest momčadi u natjecanju.