HNS-znak

ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA  (skupina Ličko-senjska)

3. kolo:

CROATIA  92  – PLITVICE   3:0 (2:0)

Lički Osik. Stadion NK”Croatia”. Gledatelja 150. Sudac: Ivica Špoljarić(Peuršić)- 7,5;

Pomoćnici: Butorac,Galac(oba iz Gospića).   Delegat: Mile Šarić (Gospić);

Strijelci:  1:0 J.Petrlić (8), 2:0 Župan (34), 3:0 K.Petrlić (54);

CROATIA 92: Barić-,,J.Petrlić 7,5,Župan 7,5,Pocrnić 7,5,D.Petrlić 7,5, Devčić 7,5,  (od 67.min. Tunjić-,), Šarić 7, (od 70.min. Čustić -,), Ratković 7, (od 85.min. Lulić-,), K.Petrlić 7,5 , (od 61.min. Idžanović,),Bašić 7,5,  Škulj 7, (od 87.min. Horvat-,);

Trener: Igor Šuper-7;

PLITVICE: Brozinčević 6, J.Bičanić 6, (od 83.min. Žunić-Porčić-,), Mesić 6,5,Tukralj 6,5,Kolić 6,Čirak 6,5, A.Špoljarić 6,5 ,Rosandić 6, 8od 77.min. Sanković -,), Dijanežević 6,5,C.Špljarić 6,5 P.Matovina 6, (od 56.min. Mlinarić -,).

Trener: Saša Špoljarić-6;

Žuti kartoni: Turkalj,Dijanežević,(Plitvice);

Igrač tuakmice: Josip Petrlić (Croatia 92);

Ličkoosičani su rutinski došli do bodova, iako je razlika trebala i morala biti veća. Najstariji od braće Petrlića bio je uspješan u 8.minuti i pogodio gostujuću mrežu. Nakon toga igralo se na jedan gol, ali neizvjesno, sve dok Mladen Župan iz blizine nije pogodio gostujuću mrežu . U drugom poluvremenu slika se nije promijenila. Domaćin napada, i ne pogađa iz izglednih prigoda, ali u 53.minuti najmlađi od Petrlića uspješno pogađa i zaključuje utakmicu.

Sa ovim rezultatom mogao je biti zadovoljan gostujući trener Saša Špoljarić, koji je nekada bio stanovnik Ličkog Osika i najbolji strijelac ovog kluba, pa vjerojatno nije previše žalio zbog ovog poraza.

LIKA 95  –  SOKOLAC    2:2 (2:0)

Korenica-Igralište “Zdravko Rajković”. Gledatelja 100. Sudac: Stipe Lulić(Lički Osik)- 7;

Pomoćnici: Jurjević,Čustić(oba iz Ličkog Osika). Delegat: Petar Frković (Gospić);

Strijelci:   1:0 Tokmakčija (38), 2:0 Tokmakčija (43), 2:1 Štefanić(48), 2:2 Štefanić (49);

LIKA 95: Vukobratović 6,5, Krizmanić 6, (od 61.min. Rimac -,), Matijević 6,5, I.Lukić 6,5, Tokmakčija 7, Radočaj 6,5,  Ma. Bureš 6, Eldić 6,5, Bilen 6, (od 85.min. Šunjić -,), Karaula 6,5, Mi.Bureš 6;

Trener: Pave Cindrić – 6;

SOKOLAC: Perković 6, Vrnaić 6,Butković 6,5,Burzić 6,5,Norić 6,5, Lokmer 6,5, (od 46.min. E.Lasić 6,5), Bublić 7, Valentin 6,5 (od 78.min. G. Lasić -,), Buneta 7, Štefanić 7,5,Radončić 7;

Trener: Marko Orešković – 7;

Žuti kartoni: I.Lukić,Ma.Bureš,Mi.Bureš(Lika 95), Butković,Štefanić,Burzić(Sokolac);

Igrač utakmice:Saša Štefanić (Sokolac);

Brinjaci nastavljaju sa neriješenim rezultatima, iako njihova momčad ne ulijeva povjerenje, ali njihov trener Marko Orešković sve više upozorava na svoj rad. Sa domaćim igračima ostvaruje repektabilne rezultate, pa se bod iz Korenice može smatrati pravim iznenađenjem, a osobito nakon prednosti od dva pogodka u prvom poluvremenu, a onda je na scenu stupio Saša Štefanić i sa dva pogodka donio bod za Brinjake, pa mu javna opomena zbog pretjeranog slavlja i skidanja dresa nije previše teško pala.

VELEBIT   – NOVALJA    3:0   (2:0)

Žabica- igrališe Trupinovac. gledatelja 50. Sudac: mario Lulić(Lički Osik)- 7;

Pomoćnici: Mijić(Korenica),Špoljarić(Perušić); Delegat: Miroslav Trtica (Gospić);

Strijelci: 1:0 Bulum (3), 2:0 M.Štimac (36), 3:0 Bulum (66);

VELEBIT: Petrlić -, M.Živković 6,5, Asić 6,5, (od 82.min. Martinović -,), Jerković 6,5 (od 58.min. Župan -,), I. Štimac 6,5, Marković 6,5, Popović 6,5, M.Štimac 7, Puškarić 6,5 (od 65.min. S.Živković -,), Bulum 7,5,(od 70.min. Svetić -,), Starčević 6,5, (od 82.min. Sudar-,).

Trener: Nenad Smolčić – 7;

NOVALJA: Ma. Dabo 6, Mi.Dabo 6,Bogdanović 6,Guščić 6,5,Trtaj 6,Janjić 6,Kustić 6,Sedlić 6,5, Jo.Dabo 6, Ju.Dabo 6, Čemeljić 6,5, (od 60.min. Vidušin-,);

Trener: Ivica Datković – 6;

Žuti kartoni:Jerković,M.štimac,M.Živković,Župan (Velebit),

Igrač utakmice: Nikola Bulum (Velebit);

Nekadašnji repektabilni drugoligaš nije ni sjena nekadašnjeg kluba. U ovoj utakmici nisu razmišljali o ničem drugom nego primiti što manje golova. ovaj put primili su svega tri pogodka, ali je mnogo nervoze bilo na njihovoj pričuvnoj klupi, na kojoj je bila svega jedna pričuva. Utakmicu je odlučio Nikola Bulum sa svoja dva pogodka, i pobjeda domaće momčadi nije dolazila u pitanje niti jednog trenutka.

PRVENSTVENA LJESTVICA

1. CROATIA 92                              3        2     1      0         12: 2         7

2.  LIKA 95                                     3         2     1      0           6: 4         7

3. GOSPIĆ 91                                 2        2     0     0            7: 1         6

4. VELEBIT                                   3        2     0     1             8: 3        6

5. BUNJEVAC GAVRAN             2        1     0     1             4: 2        3

6. PLITVICE                                  3        1     0     2             4: 9       3

7. SOKOLAC                                 3        0     2     1              4: 8      2

8. NOVALJA                                2        0     0     2             0: 5      0

9. PERUŠIĆ                                  3        0     0     3             1:12      0

Novalja-Gradski stadion. Gledatelja 100. Sudac: Stipe Lulić(Lički Osik),

Pomoćnici: Jurjević,Čustić(oba iz Ličkog Osika). Delegat: Bruno Papić(Senj).

Strijelci:  0:1 Lovrić (5), 0:2 Jurković (88)

NOVALJA: Ma. Dabo,J.Dabo,Mi.Dabo,Šuljić,(od 70.min. Sedlić),Guščić,Trtanj,(od 80.min. Pende), Janjić, (od 87.min. Škunca),Kustić,Ma.Dabo, (od 55.min. D.Dabo),J.Dabo,Bogdanović.

Trener:Ivica Datković

GOSPIĆ 91 : Jukić,Cindrić,Došen,Mesić,Župan,Klobučar,Maras,(od 86.min. Rubčić),Šimatović, Lovrić,Jurković, Štimac,(od 60.min.Kovačević).

Trener: Zdeslav Bačić:

Žuti kartoni: Župan,Mesić,Kovačević(Gospić 91).

Igrač utakmice: Goran Lovrić (Gospić 91 );

Očekivala se lagana pobjeda iskusne gostujuće momčadi, ali sve nije bilo tako jednostavno, iako je krenulo kako se samo poželjeti moglo jer je Lovrić postigao vodeći pogodak za Gospićane. Tek dvije minute prije kraja iskusni Jurković po drugi put pogađa domaću mrežu i osigurava sigurnu pobjedu prošlogodišnjeg lidera ličko-senjskog nogometnog natjecanja.

PERUŠIĆ -LIKA  1:2  (1:1)

Perušić-Igralište pod Klisom. Gledatelja 50. Sudac: Milan Banić (Otočac),

Pomoćnici: Bičanić(senj), Jurišić (Lički Osik). Delegat: Petar Frković (Gospić).

Strijelci: 1:0 L. Kolak (11), 1:1 Radočaj (28), 1:2 Rimac (88)

PERUŠIĆ: T.Hećimović,D.Hećimović,Števanja,(od 88.min.Marjanović),Janjatović,I.Kolak,Lulić, M.Hećimović, K.Jurišić, (od 82.min. Obućina), J.Jurišić, L.Kolak, Štimac ;

Trener: Svemirko Milković

LIKA 95: Vukobratović,M.Krizmanić,(od 65.min. Rimac), Matiejvić,I.Lukić,Šunjić,(od 46.min. Lukeš), Tokmakčija,Radočaj,B.Lukić,(od 46.min. Ma.Bureš),Bilen,Karaula,Mi.Bureš,(od 63.min. Kovačević);

Trener: Pave Cindrić

Žuti kartoni: D.Hećimović,M.Hećimović,L.Kolak(Perušić),Lukeš(Lika 95);

Igrač utakmice: Bojan Radočaj (Lika 95);

Gorki trenuci su nastupili za Perušićane nakon odlaska velikog broja igrača. Preko Luke Kolaka ostvarili se prednost i zadržali je petnaestak minuta kada je uspješan bio Radočaj, te poravnao rezultat. Gostujuće slavlje donosi pričuva Rimac, koji je u igru ušao u 65.minuti umjesto Krizmanića, što je bio uspješan potez iskusnog trenera Cindrića.

PLITVICE  –  VELEBIT    3:1  (0:1)

Mukinje- Stadion NK”Plitvice”. Gledatelja 120. Sudac: Tomisalv Mijić (Korenica),

Pomoćnici: Butorac,Galac(oba iz Gospića). Delegat: ivan Lulić (Perušić);

Strijelci: 0:1 Puškarić (23), 1:1 Turkalj (57), 2:1 J.Matovina (79), 3:1 J.Matovina (86);

PLTIVICE: Brozinčeivć,Mesić,J.Bičanić,(od 26.min. Sanković),Turkalj,Došenović, (od 82.min. Žunić-Porčić),Čorak, A.Špoljarić,P.Matovina,(od 67.min. Žafran), J.Matovina, (od 88.min. M.Bičanić),M.Matovina (od 62.min. Hodak), C.Špoljarić;

Trener: Saša Špoljarić;

VELEBIT: Petrlić,M.Živković,Asić, (od 87.min. Župan), Jerković, (od 87.min. Sudar), I.Štimac, Marković, Grabašnjak, (od 74.min. S.Živković), M.Štimac, Puškarić, (od 77.min. Svetić), Bulum,Starčević.

Trener: Nenad Smolčić

Žuti kartoni: Došenović,Mesić(Plitvice), Bulum (Velebit);

Igrač utakmice: Jure Matovina (Plitvice);

Velebit je imao prednost i otišao na odmor s njom, i vodio sve do 57.minute kada je Turkalj izjednačio. Nakon toga razigrao se Jure Matovina i sa dva pogodka donio trobod za domaćina u vrlo korektnoj utakmici.

SOKOLAC – CROATIA 92     2:2  (1:1)

Brinje-Igralište pod Sokolcem. Gledatelja 100. Sudac: Mario Lulić (Lički Osik);

Pomoćnici: M.Vranić(Brinje), Sušić(Gospić). Delegat: Dinko Šimunić(Otočac);

Strijelci: 0:1 Župan (23), 1:1 Buneta (40-11m), 2:1 Štefanić (50), 2:2 Župan (82-11m);

SOKOLAC: L.Perković,V.Perković,Šimunović,Burzić,(od 88.min. Lokmer),Radončić, Milaković, Valentin, (od 75.min. Borić),Blažanin,Buneta,(od 90.min. Lasić),Bublić,(od 68.min. K.Vranić), Štefanić, (od 84.min.Butković);

Trener: Marko Orešković;

CROATIA 92: barić,J.Petrlić,Župan,Rukavina,(do 63.min. Jerbić),Pocrnić,D.Petrlić,Šarić, (od 75. min. Čustić),Idžanović,(od 50.min. Tunjić), Ratković,k.Petrlić,Škulj;

Trener: Igor Šuper

Žuti kartoni: L.Perković,Radončić(Sokolac), Škulj(Croatia 92);

Crveni akrton: Blažanin(Sokolac);

Igrač utakmice: Mladen Župan (Croatia 92);

Domaćin je neočekivano došao do bodova sa favoriziranim gostima, koji su stvarali prigode,a na kraju spašavali bod dvije minute prije kraja utakmice. Krenulo je dobro za goste koji dolaze u prednost preko Župana, a pred kraj poluvremena Buneta izjednačuje iz kaznenog udarca. Domaćin dolazi u prednost preko Štiefanića, a od 66.minute igraju bez jednog igrača jer je Blažanin “zaradio” drugu javnu opomenu i prijevremeni odlazak u svlačionicu. Gosti stvaraju prigode, ali do izjednačenja dolaze u 88.minuti zahvaljujući opravdano dosuđenom kaznenom udarcu, čiji je sigurni izvođač bio Župan.

1. CROATIA 92                      3        2     1      0         12: 2         7

2.  LIKA 95                             3         2     1      0           6: 4         7

3. GOSPIĆ 91                        2        2     0     0            7:1           6

4. VELEBIT                          3        2     0     1            8:3          6

5. BUNJEVAC GAVRAN    2        1     0     1            4:2          3

6. PLITVICE                        3        1     0     2             4:9          3

7. SOKOLAC                       3       0     2     1              4:8          2

8. NOVALJA                      2       0     0     2             0:5         0

9. PERUŠIĆ                       3       0     0     3             1:12         0