ZAVRŠENE 14. IGRE PRIJATELJSTVA

Po drugi put bez mladih iz Ličko-senjske županije zahvaljujući nesposobnom sportskom rukovodstvu

            PRIMORSKO-GORANSKA ŽUPANIJA (HRVATSKA) – NAJBOLJA  !!


Međunarodna sportska manifestacija „IGRE PRIJATELJSTVA“  već drugu godinu se organizira bez mladih iz Ličko-senjske županije, iako je ova županija bila jedan od osnivača ovog međunarodnog projekta. Zbog ovoga bi se neki sportski djelatnici i politički dužnosnici iz Ličko-senjske županije trebali barem „malo zacrvenjeti“ i zatražiti ispriku od mladih kojima su uskratili jedno veliko sportsko iskustvo. Umjesto njih nastupili su mladi iz Primorsko-goranske županije, koji su često u mogućnosti nastupiti na različitim međunarodnim matjecanjima, ali prema riječima pojedinih sudionika ovo je bilo nešto više od toga jer se na jednom mjestu okupilo nekoliko stotina mladih i oni su pobijedili na „malim regionalnim olimpijskim igrama!“ Uz njih i domaćina (Koruška –Republika Austrija) nastupili su mladi iz Unsko-sanskog kantona (Bosna i Hercegovina) i Dolenjske-Novo Mesto (Slovenija). Oko četiri stotine natjecateljki i natjecatelja koje je pratilo šezdeset trenera uz uobičajenu pratnju članova delegacija i sportske ambasadore Matijaža Smodiša,Aramisa Naglića, Miroslava Cerara i druge legendarne sportaše kojima je zadatak promicanje i afirmacija ovog međunarodnog projekta.

uzvanici-na-14-igrama-priajteljstva

Mladi rođeni poslije 01.01.2000.godine natjecali su se u nogometu, košarci, odbojci, rukometu, šahu i stolnom tenisu. Iako, nitko ne želi u prvi plan staviti sportske rezultate, ipak se svi najviše ponose sa osvojenim medaljama i peharima. Nakon svečanog otvaranja 14. Igara prijateljstva u dvorani Sportparka Klagenfurt (Ballsporthalle) organizirana su sportska natjecanja i u duhu fer-playa ostvareni su slijedeći sportski rezultati: 

 

STOLNI TENIS:

  1. mjesto: Unsko sanski kanton
  2. mjesto: Koruška
  3. mjesto: Primorsko- goranska županija
  4. mjesto: Dolenjska – Novo Mesto

 

Pojedinačni plasman (M):

  1. mjesto: Luka Mihailović – Unsko sanski kanton
  2. mjesto: Nikola Mihailović – Unsko sanski kanton
  3. mjesto: Martin Gutschi – Koruška
  4. mjesto: Domen Zupančić – Novo Mesto

 

                        Pojedinačni plasman (Ž):

  1. mjesto: Tara Kobetič – Dolenjska-Novo Mesto
  2. mjesto: Mateja Arlović – Primorsko goranska županija
  3. mjesto: Lea Hosele – Koruška
  4. mjesto: Amra Silić – Unsko sanski kanton

 

ŠAH:

  1. mjesto: Primorsko-goranska županija
  2. mjesto: Unsko sanski kanton
  3. mjesto: Koruška
  4. mjesto: Dolenjska-Novo Mesto

Pojedinačni plasman (M):

  1. mjesto: Vid Dobrovoljić – Novo Mesto
  2. mjesto: Teo Tomulić – Primorsko- goranska županija
  3. mjesto: Dino Marković – Unsko sanski kanton

Pojedinačni plasman (Ž):

  1. mjesto: Ena Cvitan – Primorsko-goranska županija
  2. mjesto: Chiara Polterer – Koruška
  3. mjesto: Hana Bajt – Koruška

 

NOGOMET:

  1. mjesto: Primorsko- goranska županija
  2. mjesto: Dolenjska-Novo Mesto
  3. mjesto: Unsko sanski kanton
  4. mjesto: Koruška

 

ODBOJKA (M):

  1. mjesto: Dolenjska-Novo Mesto
  2. mjesto: Koruška
  3. mjesto: Primorsko goranjska županija
  4. mjesto: Unsko sanski kanton

 

ODBOJKA (Ž):

  1. mjesto: Primorsko-goranska županija
  2. mjesto: Koruška
  3. mjesto: Unsko sanski kanton
  4. mjesto: Novo Mesto

 

RUKOMET (M):

  1. mjesto: Dolenjska-Novo Mesto
  2. mjesto: Primorsko- goranska županija
  3. mjesto: Unsko sanski kanton
  4. mjesto: Koruška

RUKOMET (Ž):

  1. mjesto: Primorsko-goranska županija
  2. mjesto: Unsko sanski kanton
  3. mjesto: Dolenjska-Novo Mesto
  4. mjesto: Koruška

 

KOŠARKA (M):

  1. mjesto: Primorsko- goranska županija
  2. mjesto: Dolenjska-Novo Mesto
  3. mjesto: Unsko sanski kanton
  4. mjesto: Koruška

 

RUKOMET (Ž):

  1. mjesto: Dolenjska-Novo Mesto
  2. mjesto: Primorsko-goranska županija
  3. mjesto: Koruška
  4. mjesto: Unsko sanski kanton

 

Nakon zbrajanja rezultata po sportskim disciplinama utvrđen je slijedeći

 

                                    UKUPNI PLASMAN:

 pobjednici-pgz-14-igre-prijaeljstva-u-klagenfurtu

  1. PRIMORSKO-GORANSKA ŽUPANIJA –    34 boda
  2. DOLENJSKA – NOVO MESTO –    27 bodova
  3. UNSKO SANSKI KANTON –    21 bod
  4. KORUŠKA                              –    17 bodova

 

Be the first to comment on "ZAVRŠENE 14. IGRE PRIJATELJSTVA"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Skoči do alatne trake