IV HRVATSKA NOGOMETNA LIGA – ZAPAD

1. kolo: POBJEDNIČKI I UVJERLJIVI NASTUP OTOČCA

NOVALJA – MEDULIN 1921       3:0  (3:0)

Novalja- Stadion „Cissa Straško“. Bez gledatelja.  Sudac: Danijel Klarić (Ratulje).

Strijelci: 1:0 Kustić (13), 2:0 Kustić (22), 3:0 Badurina (34)

NOVALJA: Pedić, Jurac, Škoda (60 S. Šupraha), Kustić, Badurina (60 Vukorepa), Kapitanović, Dodevski, Guščić (84 D. Šupraha), Denona, Šuljić (46 Mirčić), Dabo.

MEDULIN 1921: Tončinić, Brizić (46 Geromella), Krizmanić (79 Martinez), Ibrišagić, Hasanbegović, Golubić (68 Brajković), Kajtazović, Ognjenović (46 Živić), Kariko, Ružić (46 Radović), West.

Igrač utakmice: Kristijan Kustić (Novalja)

Novalja nastavlja sa pobjedničkim nizom kao domaćin,a ovaj put bez bodova je ostala vrlo dobra momčad iz Medulina koja je na gostovanje stigla sa maksimalnim učinkom i nitko nije mogao ni pretpostaviti da će Novalja stići na ovakav način nakon debakla u Kraljevici.

Najbolji igrač utakmice Kustić je već u 13. minuti predriblao dvojicu gostujućih igrača i savladao Tončinića. Desetak minuta poslije toga Kustić je reprizirao prvi pogodak, pa je Novalja imala veliku prednost od dva pogodka, da bi Badurina u 34.minuti potvrdio odličnu prezentaciju domaće momčadi. Do kraja se rezultat čuvao i sačuvao, te Novalja može biti zadovoljna startom u ovom rangu natjecanja.

VELI VRH – GOSPIĆ 91 3:1   (1:0)

Pula – Igralište Tivoli. Bez gledatelja. Sudac: Vladimir Merle (Viškovo)

Strijelci: 1:0 Vujica (41), 2:0 Bošnjak (54), 2:1 Hećimović (69), 3:1 Špelić (87)

VELI VRH: P. Vujica, Ramos (46 Špelić), Malobabić (83 Ćeranić), Rakovac, B. Vujica, Škaro, Vuković (73 Kunić), Bošnjak, Maras (46 Ruba), Bakjac, Miškulin.

GOSPIĆ 91: Petrlić, Butorac (87 Marincel), Župan, Jerković, Grivičić, Sertić, Lovrić, Hećimović, Starčević (83 Špoljarić), Jelača (58 Abramović), Quni.

Žuti kartoni: Miškulin, Malobabić, Rakovac, Rocco (Veli Vrh)

Igrač utakmice: Vujica (Veli vrh)

Teški dani očekuju Gospić koji ni u trećem nastupu nije došao do boda, te će morati nešto promijeniti ako žele sačuvati ugled gospićkog nogometa.

Nogometaši Otočca

OTOČAC – LOKOMOTIVA      2:0  (1:0)

Otočac – Gradski stadion. Bez gledatelja. Sudac: Mirko Bičanić (Senj).

Strijelci: 1:0  M.Ostović (36), 2:0 Džaja (78)

OTOČAC: A. Krznarić , Benčić , Draženović , Smolčić , Banić , Dunković  (46 Muhar ), M. Ostović  (81 Dujmović ), Tvrdinić , (65 Džaja ), Boban  (46 A. Ostović ), M. Krznarić , Eldić  (76 Vidmar -,).

Trener: Antonio Rudelić;

LOKOMOTIVA: Jurišić , Smiljanić  (46 Sablić ,), Ferenčić , Stojković , Poštić, Kružić  (80 Kovač Birkaš ,), Žarić , Krmpotić , Popović  (81 Babić ,), Erceg , Fumić .

Trener: Bruno Lautar;

Žuti kartoni: M. Ostović, Benčić (Otočac), Popović, Fumić (Lokomotiva)

Igrač utakmice: Matija Ostović (Otočac);

Otočac postaje hit prvenstva, jer uz tri pobjede nije primio niti jedan pogodak što dovoljno govori o poslu kojeg radi trener Antonio Rudelić. Otočac je na odmor otišao sa rezultatskom prednošću zahvaljujući odličnom Ostoviću koji je bio najsnalažljiviji u jednoj gužvi pred Jurišićem. Marko Krznarić nije iskoristio opravdano dosuđeni kazneni udarac, ali je ipak „džoker s klupe“ Džaja desetak minuta prije kraja utakmice iz slobodnjaka sa poprilične udaljenosti savladao gostujućeg vratara i osigurao dragocjen trobod za Otočac. Na ovaj način Otočac ostaje lider prvenstva i od najave borbe za opstanak u ovom rangu natjecanja najavljuje konkurenciju za najviši plasman.