ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA (skupina Ličko-senjska)

10.kolo:   Croatia 92 rekordno, Gospić 91 očekivano, Velebit s teškoćama, a Lika 95 iznenadila sa 10 igrača;

PERUŠIĆ  – CROATIA  1:8 (0:4)

Perušić-Igralište“Milan Jurišić-Skočko“. Gledatelja 150. Sudac: Milan Banić(Otočac)-7,0; Pomoćnici: Bičanić(Senj), Bukovac (Gospić); Delegat;:Josip Brkljačić (Gospić);

Strijelci: Ratković(3), 0:2 Ratković (23-11m), 0:3 K.Petrlić (42), 0:4 Devčić (45), 0:5 J.Petrlić (55), 0:6 Ratković (62), 0:7 Šarić (72), 0:8 Bašić (90),1:8 J.Lulić(90);

PERUŠIĆ: Petrlić 6,5, M.Hećimović 6,Števanja 6,Marjanović 6,I.Kolak 6,T.Hećimović 6,K.Jurišić 6,H.Žarak 6,J.Jurišić 6, Lulić 6,5,L.Kolak 6;

Trener: Svemirko Milković-6;

CROATIA 92: Barić -, J.Petrlić 7,Župan 7,Pocrnić 7, (od 67. min. A.Lulić -,),D.Petrlić 7,(od 71.min. Cvitković-,),Ratković 7,5,Devčić 7,5,Šarić 7,5,(od 72. Min. Jerbić-,),K.Petrlić 7,5, (od 81.min. Horvat -,),Bašić 7,5,Škulj 7;

Trener: Igor Šuper-7;

Žuti kartoni: Petrlić(Perušić);

Igrač utakmice: Josip Ratković (Croatia 92);

Prevelika je bila razlika u kvaliteti, pa niti jednog trenutka nije bilo sporno tko će biti pobjednik ove utakmice. Igralo se fer i korektno, sa samo jednom javnom opomenom zbog kaznenog udarca. Uvjerljivo najmlađa momčad iz Ličkog Osika nema dostojnog protivnika u ovom natjecanju. Već u prvom poluvremenu bilo je 4:0 za goste iz Ličkog Osika , a nakon toga svi su jedva čekali kraj utakmice . Tri pogodka Josipa Ratkovića i tri brata Petrlića u momčadi Croatije bili su glavna odlika ove utakmice.

PLITVICE – GOSPIĆ 91  2:4  (1:2)

Mukinje-Igralište „Blatuša“. Gledatelja 50. Sudac: Josip Jurišić(Lički Osik)-7,0; Pomoćnici: Jurjević(Lički Osik), Sušić(Gospić); Delegat: Ivan Lulić(Perušić);

Strijelci: 0:1 Lovrić (11-11m),  0:2 Lovrić (39), 1:2 Mlinarić (45), 2:2 C.Špoljarić (58), 2:3 Šimatović (60), 2:4 Šimatović (65);

PLITVICE: Brozinčević 6,5,Mesić 6,Rosandić 6,5,Žunić-Porčić 6,Klanfar 6,5,A.Špoljarić 6,C.Špoljarić 7,Bičanić 6,5,Mlinarić 6,5,(od 82.min. Žafran -,),Kolić 7, Dijanežević 6, (od 75.min. Matovina-,);

Trener: Saša Špoljarić -6,0;

GOSPIĆ 91: Mesić 6,5,Župan 6,5,Došen 6,5,(od 54.min. Štimac 6,5),Rukavina 6,5,Klobučar 7,Starčević 6,5,Borovac 6,5,Kovačević 6,5,Jurković 6,5, (od 46.min. Hadžić 6,5, ), Šimatović 7,5,Lovrić 7,5;

Trener: Zdeslav Bačić- 7;

Žuti kartoni: Starčević (Gospić 91);

Crveni karton: Karlo Kolić (Plitvice);

Igrač utakmice: Marijan Šimatović (Gospić 91);

Očekivana pobjeda Gospića, iako se u 58.minuti pojavila sumnja u konačan ishod utakmice. Nakon rezultatske prednosti i dva pogodka Lovrića trebalo je to biti lagan posao za Gospićane. Međutim, najprije Mlinarić u 45.minuti, a zatim Špoljarić u 58.minuti izjednačuje rezultat utakmice. Međutim, trebalo je samo dvije minute kada je na scenu stupio Šimatović i sa dva pogodka odlučio pobjednika ove utakmice.

SOKOLAC – VELEBIT   1:2  (1:0)

Brinje- Igralište pod Sokolcem; Gledatelja 50. Sudac: Tomislav Mijić (Korenica)-7; Pomoćnici: Vranić(Brinje), Čustić(Lički Osik). Delegat: Josip Šimunić(Otočac);

Strijelci:   1:0 Buneta (6),  1:1 Jerković (60), 1:2 Bulum (72-11 m);

SOKOLAC: Tonković 7,Šimunović 6,5,Milaković 6,5,Lasić 6,(od 60.min,. K.Vranić-,),Bublić 6,5,Blažanin 6,Buneta 7,<lokmer 6, (od 65.min. Borić-,),V.Perković 7, Štefanić 6,5, (od 85.min. L.Perković -,),Radončić 7;

Trener: -,

VELEBIT : Petrlić 6,5,Živković 6,5,(od 88.min. Svetić-,), Asić 6,5,Jerković 7,I.Štimac 7,Marković 7,Župan 7,Grabašnjak 6,5,M.Štimac 6,5,Bulum 7,Biškupović 6,5 (od 46.min. Starčević-,od 61.min. Živković-,);

Trener: Siniša Troha – 6,5;

Žuti kartoni: V.Perković,Blažanin (Sokolac);

Crveni karton: Marko Blažanin (Sokolac);

Igrač utakmice: Ivan Jerković (Velebit);

Nitko nije očekivao ovako tešku utakmicu, jer je Velebit na jedvite jade dospio do troboda. Poveli su domaćini preko Bunete, a tek u 60.minuti Jerković uspijeva izjednačiti, da bi Bulum u 72.minuti donio tri boda iz kaznenog udarca.