ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA (skupina Ličko-senjska)

5.kolo: Maestralne pobjede Croatije i Velebita,

LIKA 95 –  PLITVICE         3:1 (3:1)

Korenica – Igralište “Zdravko Rajković”. Gledatelja 100. Sudac: Mario Lulić(Gospić)-7.

Pomoćnici: Tomislav Mijić, Antonio Kostelac (oba Korenica). Delegat: Miroslav Trtica (Gospić)

Strijelci: 1:0 Eldić (9), 2:0 Šunjić (23), 3:0 Eldić (31), 3:1 C. Špoljarić  (39-11m)

LIKA 95:Vukobratović 6,5,Bilen 6,5, Matijević 7, Eldić 7,5, Lukić 7, Kukuruzović 6,5, Tokmakčija 6,5, Šunjić 7, Mi. Bureš 6,5, Rimac 6,5, Radočaj 6,5.

Trener: Pave Cindrić – 7.

PLITVICE: Vuković 6,5, Rosandić 6, Mlađan 6, Došenović 6, Klanfar 6, A. Špoljarić 6,5, Kolić 6,5,

S. Špoljarić 6,(od 46.min.  Žafran 6,5), Čop 6,5, C. Špoljarić 6,5, Lončar 6,5.

Trener: Saša Špoljarić -6.

Žuti kartoni: Radočaj, Tokmakčija, Šunjić, Lukić (Lika 95);  Klanfar (Plitvice);

Crveni karton: Bilen (Lika 95);

Igrač utakmice: Mihael Eldić (Lika 95);

U lokalnom derbiju Koreničani su bili bolji i osvojili značajnu pobjedu. Utakmica je riješen u prvom poluvremenu, a veću 9. minuti Eldić pogađa za domaću prednost. Šunjić je povećao rezultat, a Eldić svojim drugim pogodkom određuje pobjednika ove utakmice. C.Špoljarić u 39. minuti iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca smanjuje rezultat koji ostaje do kraja utakmice za radost domaće momčadi.

CROATIA 92   –   GOSPIĆ 91         3:1 (1:0)

Lički Osik – Stadion NK”Croatia”. Gledatelja 150. Sudac: Bruno Papić  (Senj)-7.

Pomoćnici: Mirko Bićanić, Romano Rončević (oba Senj);  Delegat:Mile Šarić (Gospić);

Strijelci: 1:0 Škulj (45), 2:0 Pocrnić (60), 2:1 Lovrić (61), 3:1 Šarić (86);

CROATIA 92:  Ratković 7, Škulj 7, Lulić 7, Horvat 6,5,(od 57. min Bašić 7,5), Dizdar 6,5, Šarić 7,5, D. Petrlić 7,5, Pocrnić 7,5, Tunjić 7, J. Petrlić 7, Žilić 7.

Trener: Mile Rukavina-7.

GOSPIĆ 91:Petrlić  7, Cindrić 6,5, Muhar 6,5, S. Župan 6,5, Došen 6,5, Maras 6,5(od 46. Kovačević 6,5), Tomac 6,5, Lovrić 7, Jurković 6,5, Borovac 6, (od 76. min M. Župan -,), Golić 7.

Trener: Zoran Mrkonjić- 6.

Žuti kartoni: Pocrnić, J. Petrlić (Croatia 92), T.Petrlić, Jurković(Gospić 91)

Igrač utakmice: Domagoj Pocrnić (Croatia);

Previše problema prije utakmice su imali Ličkoosičani da bi bili sigurni u svoju pobjedu. U Novalji su ostali bez vratara u igračkom deficitu. Vratarsku poziciju zauzeo je Josip Ratković (prošlogodišnji najbolji strijelac ŽNL), i odlično odradio svoj zadatak, a dojam je pokvario izravni udarac i pogodak iskusnog Lovrića sa pedeset metara kojeg nitko na stadionu nije očekivao. Domaćin je došao u prednost krajem prvog poluvremena preko Škulja nakon odličnog “slobodnjaka” Domagoja Pocrnića koji je snažnim udarcem natjerao T.Petrlića da odbije loptu u prečku, a najsnalažljiviji je bio Škulj iz neposredne blizine. Ulaskom Bašića u 57.minuti živnula je igra Croatije, pa je u 60.minuti uslijedila kontra domaćina poslije koje Bašić dolazi u odličnu prigodu, ali T.Petrlić brani i odbija loptu do Pocrnića koji je glavom pospremio loptu u mrežu. Odmah poslije toga uslijedio je već opisani pogodak Lovrića, a onda je zavladala opsada domaćih vrata sve do 86.minute kada je opet Bašić odlično ubacio , a Šarić u maniri iskusnog strijelca mirno ubacio loptu u mrežu za veliku radost domaće momčadi jer je ipak ovdje riječ o sportskom suparništvu između Gospića i Ličkog Osika koje je na stadion dovelo velik broj gledatelja, a među njima gospićkog Gradonačelnika Karla Starčevića, pa vjerujemo da će izdati nalog za popravak “travnjaka”  u Ličkom Osiku, koji je trenutno možda najlošiji u županiji.

VELEBIT –  NOVALJA      4:0 (4:0)

Žabica- Igralište “Trupinovac”. Gledatelja 100. Sudac: Ivica Špoljarić (Perušić)-7.

Pomoćnici:Stipe Lulić (L. Osik), Marijan Šimatović (Gospić);   Delegat:Dinko Šimunić (Otočac)

Strijelci: 1:0 M. Župan (7), 2:0 Marković (27), 3:0 Grabašnjak (42), 4:0 Bulum  (45);

VELEBIT: I. Župan -, M. Živković 6,5, Asić 6,5, Jerković 6,5, Štimac 7, Marković 7, M. Župan 7,5, Radović 6,5 (od 56. min. J. Župan 6,5), Grabašnjak  7,(od 84. Sertić-,), Bulum  7,(od 56. min Starčević 6,5), Štimac 6,5, (od 86. min Butković -,).

Trener: Anton Buneta-7,0.

NOVALJA: Prostran 6,5, Šuljić 6, Bogdanović 6, (od 62. min Šugar -,), Jo. Dabo 6, Mi. Dabo 6, Čemeljić 6, (od 46. min. Ma. Dabo 6,5,), J. Guščić 6, (od 90. min T. Škunca -,), Pende 6, (od 46. min Ju. Dabo 6,5), Kustić 6,5, Jovanović 6, R.F. Guščić 6, (od 46. min. H. Škunca 6,5).

Trener: Ivica Datković-6,0.

Žuti kartoni: M. Župan, Radović (Velebit);

Igrač utakmice; Mladen Župan (Velebit);

Uvjerljivi Velebit je u prvom poluvremenu, a onda je trener Buneta spasio Novalju od katastrofe izmjenama igrača i vjerojatno savjetom da imaju obzira prema nekadašnjem drugoligašu i gradskom središtu, jer je Žabica u nogometnom smislu u ovom trenutku daleko ispred Novalje. Domaćin je poveo preko “mladog” Mladena Župana u 7. minuti, a rezultat je povećao “stari” Darko Marković što označuju ovu momčad kao spoj mladosti i iskustva. Posao su završili Grabašnjak i Bulum, pa više nije bilo potrebe za dodatnim naporom.

PERUŠIĆ –   LIKA 95      0:0 (0:0)

Perušić- Igralište “Milan Jurišić – Skočko”. Gledatelja 100. Sudac: Igor Šuper  (L. Osik)-7,0.

Pomoćnici: Alen Jurjević (L. Osik), Mile Vranić (Brinje)  Delegat:Petar Frković (Gospić);

Strijelci: –

PERUŠIĆ:  Petrlić 7, Števanja 6, M. Hećimović 6 , I. Kolak 6,5, Štimac 6, Žarak 6, Devčić 6,5, J. Jurišić 6, L. Kolak 6, Obućina 6, (od 70. Lulić -,), K. Jurišić 6,5.

Trener: Ivica Peraić-6,5.

BUNJEVAC-GAVRAN: I. Vukelić 7,5, Krmpotić 6,5, Katalinić 6, D. Tomljanović 6,5, Filipović 6,5, Mesić 6,(od 62. min. I. Nekić -,), L. Nekić 6,(od 58. Kvesić 6,), M. Prpić 6,5, J. Tomljanović 6, Lopac 6, Z. Prpić 6.

Trener: Marko Prpić-6,5.

Žuti kartoni: Žarak, I. Kolak (Perušić), Krmpotić, M. Prpić, Z. Prpić (Bunjevac-Gavran);

Igrač utakmice: Igor Vukelić (Bunjevac Gavran);

Zanimljiva utakmica na vrlo teškom terenu u Perušiću, gdje su se iskazali vratari, a zatajili strijelci. Ipak, bolje prigode imao je domaćin koji je nekoliko navrata opasno zaprijetio, ali danas nisu imali lijek protiv izuzetno raspoloženog vratara Igora Vukelića, koji je inače nekada bio istaknuti stoper bunjevačke momčadi.