Senj – Stadion pod Nehajem. Gledatelja 150. Sudac: Bruno Papić (Senj);

Strijelci:   0:1 Hudorović (23) ,  1:1 Budan (37), 2:1 Ćaćić (41);

NEHAJ: Tomljanović, Pejanović, Rončević, D.Prizmić, Filipović, T.Lagumdžija, Mikulica, Ćaćić, Tomac, Budan, M.Prizmić;

Trener: Dario Dabac;

KARLOVAC 1919: Jurić-Bara, Vinski,Jaković,Vratarić,Prpić,Veselić,Veselić,Popovački,Joha, Hudorović, Kurečki, Turkalj;

Još su igrali: Cindrić,Šaka, Pahanić,Šprajcer,Marinić;

Trener: Matija Štefančić;

Čelništvo Nehaja može biti zadovoljno radom trenera Dabca koji je formirao respektabilnu momčad za nastavak prvenstva III HNL-zapad, a posebno se primjećuje mogućnost afirmacije mladih igrača koje je trener Dabac uveo u seniorsku momčad tako da je ove subote podmlađena momčad odigrala 1:1 sa vodećim županijskim ligašem Pomorcem iz Kostrene, a prva momčad pobijedila ambicioznog četvrtoligaša Karlovca koja pokušava vratiti nekadašnji nogometni sjaj Karlovca .

U prvom poluvremenu domaći su imali više od igre, ali nisu bili konkretni. Pokušavao je domaćin preko Budana promijeniti rezultat, ali nije bilo uspjeha.  Prepuštali su inicijativu gostima, pa je u 23. minuti stigla kazna. Domaći vratar Tomljanović nije najbolje reagirao, pa je Hudorović ubačenu loptu iz kornera skrenuo u mrežu, te je gost stigao do rezultatske prednosti.  Tomac je u 27.minuti pobjegao svojim čuvarima, ali je Jurić-Bare neutralizirao njegov udarac. U 37. minuti  Tomac opet bježi gostujućim obrambenim igračima, ali ga Veselić nedozvoljeno zaustavlja, pa vrlo dobri sudac Papić dosuđuje kazneni udarac, koji je Budan rutinski pretvorio u pogodak, čime je Nehaj stigao do izjednačenja rezultata.

U 41. minuti Karlovčani su neoprezno izgubili još jednu loptu, što je iskoristio Ćaćić i krasnim udarcem sa dvadesetak metara savladao Jurića-Baru za 2:1. Mogli su domaći samo dvije minute kasnije i do trećeg pogotka nakon dobro ubačene povratne lopte, ali udarac domaćeg napadača karlovački vratar sjajno je obranio.

U drugom poluvremenu je uslijedila prava opsada gostujućih vrata. Ubačaj Pejanovića nije iskoristio Matej Prizmić, te je iz neposredne blizine promašio vratnice. U dobrim prigodama bili su Tomac,Budan, a posebno Pejanović kada je bio usamljen pred gostujućim vratarom koji je odlično reagirao i spriječio povećanje rezultata. Kako se to obično događa , tako se moglo dogoditi i sada. U posljednjoj minuti utakmice nakon odličnog ubačaja sa lijeve strane Prpić se našao usamljen pred Tomljanovićem, ali je reagirao nespretno i uputio loptu preko domaćeg gola. Na utakmicu su neočekivano stigli gostujući navijači , pa su uz domaće navijače (Garaža Boys) stvorili odličan ambijent, te uz vrlo angažiranu i oštru igru na terenu sa obje strane  gledatelji nisu mogli shvatiti da se igra prijateljska utakmica.

Be the first to comment on "PRIJATELJSKA NOGOMETNA UTAKMICA"