1. kolo:

GOSPIĆ    –  ROVINJ  31:27 (15:12)

Strijelci za Gospić: Petrović (7),Dželalija (6),Jelić (6),Markić (5), Sakić (3),

Udiljak (2), Seferagić (1), Antić (1)

Dva minimalna poraza s jednim pogotkom razlike, jedan na gostujućem, a jedan na domaćem terenu, malo su poljuljali atmosferu ekipe, ali sve je promijenila domaća utakmica 6. kola i pobjeda protiv RK Rovinj.

Sastav ekipe Rukometnog klubaGospić” bio je kraći za Suknaića i Kovačevića (bolest), ali i puno jači budući su se od bolesti i ozljede vratili Sakić i Bilić.

Izjednačeni ulazak u utakmicu i rezultat 3:3 pokazivao je semafor do 7. minute kada pogocima Sakića, Markića, Udiljka, Antića i Petrovića Gospićani imaju prednost od 5:0 i seriju (8:3) kojoj je veliki doprinos dao raspoloženi Žugaj na golu.

Nastavili su s vrlo dobrim minutama tijekom prvog poluvremena, a Dželalija i Markić poentiraju za +6 (13:7) u završnici prvih 30 minuta. Ipak, gosti do odmora smanjuju na 15:12.

Izravni crveni karton dodijelili su suci Markiću u posljednjoj sekundi prvoga dijela budući su pokušaj šuta i pogodak u predio glave protivničkog obrambenog igrača okarakterizirali kao namjeru.

Poremetila je domaćina navedena kazna budući je momčad u početak nastavka ušla s igračem manje, a gosti izjednačili na 17:17. Veoma brzo su igrači izašli iz krize, te odradili nekoliko odličnih obrana koje su u pogotke pretvorili Sakić, Jelić, Dželalija, Udiljak i Petrović čime se Gospić ponovno odvaja na +5 (23:18).

Pokušali su gosti preokrenuti rezultat dubljom obranom u kojoj su izdvojili Petrovića i Dželaliju, no odličnu utakmicu igrao je i Jelić koji je s 3 pogotka u 3 minute zadržao svoju ekipu u prednosti (26:21), a Seferagić, Petrović i Dželaija  zadržali (29:24).

Nisu se igrači Rovinja predavali, pa su uspjeli u 58. minuti smanjiti na 29:27, no Dželalija odličnom obrambenom reakcijom realizira protunapad i donosi rukometašima Gospića pobjedu sa 31:27 i nova dva boda.